Jak trafnie wybrać gabinet kosmetyczny?

Jak trafnie wybrać gabinet kosmetyczny?

W życiu (prawie) każdej Kobiety przychodzi taki moment, że patrząc w lustro myśli sobie: „Muszę iść do kosmetyczki”.
Sama taka myśl jest dla wielu z nas wielkim przełomem, jednak gdy już dojrzewamy do tej decyzji, okazuje się, że jest to jedynie wierzchołek góry lodowej…

Pojawia się zasadnicze pytanie:

„GDZIE IŚĆ?”.

No i zaczyna się – przeglądanie ofert, porównywanie cen, zgłębianie tajników tych wszystkich dziwnych nazw, pod którymi kryją się zabiegi upiększające…
Nie ma jednego remedium na tę odwieczną rozterkę, jednak jest kilka użytecznych rad, które warto sobie wziąć do serca przy wyborze gabinetu.

 

  1. Terminy – jeśli mają pełno wolnych terminów, choćby „za godzinę”, to oznacza, że nie mają klientów. Oczywiście może Ci się udać „wstrzelić” w dziurę, jednak wtedy warto pokombinować i dopytać o kilka różnych dni i godzin. Jeśli wszystkie są wolne (zwłaszcza popołudniowe), to znaczy, że do gabinetu mało kto chodzi. Powody mogą oczywiście być różne, ale dla naszego własnego dobra lepiej założyć, że jeśli gabinet „nie ma wzięcia”, to powód raczej nie jest pozytywny. Chodzi tutaj bowiem o naszą skórę – o naszą twarz, a nie zakup sprzętu AGD.
  2. Promocje – wiele gabinetów mami promocjami, ale warto sprawdzić na czym one dokładnie polegają. Czasem okazuje się, że robią coś promocyjnie, bo dopiero się uczą używać sprzętu – wtedy pojawia się pytanie – czy za trochę niższe pieniądze chcesz być ich królikiem doświadczalnym?
  3. Kto wykonuje zabieg – czy kosmetyczka, czy kosmetolog, czy dermatolog? A może jakiś technik? To warto zawsze widzieć. Tak samo ważne jest doświadczenie, które z wykształceniem idzie ramię-w-ramię. Bardzo ważne jest, by osoba wykonująca zabieg miała pełne kompetencje do jego przeprowadzenia!
  4. Polecenia znajomych – ale tylko takich, których naprawdę znamy. Niestety, fora internetowe już przestają być wiarygodnym źródłem informacji, ponieważ firmy zatrudniają pracowników od PR-u, którzy piszą w internecie pozytywne opinie, podszywając się pod klientów. Straszne, ale niestety prawdziwe.
  5. Karty rabatowe – warto zapytać o zniżki dla stałych klientów, bo jeden zabieg zazwyczaj niewiele daje, więc lepiej od razu myśleć o serii.
  6. Darmowe konsultacje – większość gabinetów oferuje coś takiego. Dla nich jest to promocja i szansa, by opowiedzieć klientowi co mogą mu „zrobić” 😀 Dla klienta natomiast,  jest to darmowy rekonesans w gabinetach i ich ofercie.
  7. Reakcja na pytania – ja jestem totalnie „upierdliwą” klientką. Zawsze zadaję 10000 pytań, nim się zdecyduję na jakiś zabieg. Ważne jest jak kosmetyczka reaguje na Twoje pytania, jeśli jest zniecierpliwiona, to nie jest odpowiednim kompanem do tego typu działań. Ale jeśli cierpliwie i wyczerpująco odpowiada, to może być TO! 😀

Mam nadzieję, że wymienione kryteria choć troszkę Wam pomogą w podjęciu trafnej decyzji. 😉
Trzymam kciuki, byście znaleźli taki gabinet, z którego będziecie zadowoleni i chętnie będziecie tam wracać! 🙂

Przydatny wpis? Niech inni się o nim dowiedzą! :)
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone

Nagrody za komentarze na Wizaż Online!

co ty o tym myślisz?

Napisz swój komentarz! :)