Sztuczne rzęsy – przyklejanie krok po kroku

Sztuczne rzęsy - przyklejanie krok po kroku

Dla adeptek sztuki makijażu, przyklejanie sztucznych rzęs jest dużym wyzwaniem i nie lada problemem.

Sztuczne rzęsy są nieodłącznym elementem wyrazistego makijażu oczu. Wiele osób rezygnuje z ich noszenia, ponieważ ich przymocowanie nie należy do najprostszych czynności. Nie warto się jednak zrażać, ponieważ wystarczy poznać kilka trików, by przyklejanie sztucznych rzęs nie stanowiło już problemu!

W doklejaniu sztucznych rzęs liczy się przede wszystkim sprawność manualna, ponieważ sam pasek z rzęsami jest zazwyczaj bardzo delikatny. Każdy dotyk wygina je w inną stronę, dlatego warto poćwiczyć samo chwytanie rzęs, nim przystąpicie do przyklejania ich.

Ważnym etapem, o którym należy pamiętać, by prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy jest dostosowanie ich długości do rozmiaru oka, a konkretniej do brzegu górnej powieki. Prawie zawsze okazuje się, ze rzęsy trzeba dociąć, przez co znacznie łatwiej później nimi operować. Więcej informacji o przydatnych akcesoriach i modelach sztucznych rzęs znajdziesz TUTAJ

Dzięki poniższemu instruktażowi nauczysz się dobierać i naklejać sztuczne rzęsy, dzięki czemu Twój makijaż nabierze seksownego akcentu!

Przed przystąpieniem do dzieła, upewnij się, że masz pod ręką:

  • jasny cielisty cień
  • jasnobrązowy cień
  • czarny cień
  • tusz do rzęs
  • sztuczne rzęsy
  • klej do sztucznych rzęs
  • nożyczki
  • pęsetę

Doklejanie sztucznych rzęs – o czym należy pamiętać?

1Sztuczne rzęsy są zazwyczaj produktem wielokrotnego użytku, dlatego raczej się ich już nie tuszuje – może je to bowiem łatwo zniszczyć.

2Czas, po którym klej staje się lepki, to około 30 sekund. Niektóre osoby dmuchają delikatnie w rzęsy po nałożeniu kleju, by szybciej zaczął on się kleić, jednak lepiej zaczekać i dać mu podeschnąć naturalnie.

3Jeśli podczas doklejania pobrudzisz powiekę klejem, nie martw się – zazwyczaj wysycha on w niewidoczny sposób. Lepiej więc zaczekać, niż trzeć oko i pobrudzić je klejem jeszcze bardziej. Gdy okaże się on jednak nadal klejący, przypudruj go delikatnie punktowo transparentnym pudrem.

4Jeśli rzęsy zaczną odklejać się w wewnętrznym kąciku oka, dodaj nieco kleju na pasek w tym miejscu (nie odklejając reszty paska od powieki)  i doklej je po ok. 30 sekundach, gdy klej będzie lepki.

5Pamiętaj, że podczas doklejania, masz około 20 – 40 sekund, nim klej zastygnie na powiece. W tym czasie możesz odkleić rzęsy i przykleić raz jeszcze, jeśli coś poszło krzywo 🙂

6Jeśli skracasz kawałek rzęs, zawsze przytnij ich zewnętrzną część. Gdybyś przycięła odcinek wewnętrzny, rzęsy staną się nienaturalnie długie w wewnętrznym kąciku oka.

7Zawsze podczas doklejania sztucznych rzęs trzeba mieć na uwadze kształt oka! Dążymy do tego, by zewnętrzny kącik był delikatnie uniesiony optycznie przez rzęsy.

8Całość powinna tworzyć spójny, jednolity kształt, tak, jak pokazuje poniższy obrazek:

doklejanie-sztucznych-rzes10Linia sztucznych rzęs nie opada za nisko w dół i prawie „licuje się” z namalowaną wcześniej kreską. Zasada jest podobna jak przy malowaniu kresek eyelinerem – powinien on być przedłużeniem linii wyznaczonej przez kącik dolnej powieki i końcówkę brwi.

doklejanie-sztucznych-rzes12

Dobrze doklejone sztuczne rzęsy są prawdziwą ozdobą oka, dlatego warto ćwiczyć ich przyklejanie.

Pamiętajcie – praktyka czyni mistrza! 🙂

 Jeśli artykuł jest dla Was przydatny, linkujcie go dalej!

doklejanie-sztucznych-rzes-pictorial

Drugą część tematyki rzęs znajdziecie klikając w poniższy obrazek:

lead-sztuczne-rzesy-main

Do wykonania tego makijażu użyłam produktu

Przydatny wpis? Niech inni się o nim dowiedzą! :)
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone

Nagrody za komentarze na Wizaż Online!

co ty o tym myślisz?

Napisz swój komentarz! :)