Rodzaje manicure, czyli manualne kolorowanki

Rodzaje manicure, czyli manualne kolorowanki

Dzisiaj zgodnie z zapowiedziami, poznamy dokładniej rodzaje manicure.

Zapewne manicure większość z Was potrafi wykonać w domowym zaciszu. Są jednak osoby, które wolą oddać się w ręce kosmetyczki, ponieważ zazwyczaj łączą manicure z zabiegami odżywczymi na dłonie. Po takim „spa dla rąk”, zazwyczaj jako zakończenie manicure, na paznokcie nakłada się wybrany przez klientkę lakier.

Rodzaje manicure

Jest jednak kilka sposobów na poprawienie kondycji paznokci i dłoni. Jakie więc mamy rodzaje manicure do wyboru?

Podstawowym rodzajem manicure, jest tzw. manicure klasyczny. Polega on na opiłowaniu końcówki paznokcia w celu nadania mu pożądanego kształtu, oraz podważeniu i usunięciu skórek przy użyciu specjalnego kopytka oraz cążek. Zazwyczaj stosuje się dodatkowe preparaty zmiękczające skórki, by ich usuwanie było mniej inwazyjne. Niemniej i tak jest to zabieg grożący łatwym skaleczeniem, dlatego lepiej oddać się w ręce profesjonalisty. Poza tym, skórki „lubią” szybko odrastać, dlatego trzeba ten zabieg często powtarzać.

Aby uniknąć zbyt szybkiego odrastania skórek, można zastosować manicure biologiczny. Różni się on od klasycznego tym, że nie używa się żadnych metalowych narzędzi. Stosuje się papierowy pilniczek, oraz drewniane kopytko, więc jest znacznie bezpieczniejszy do wykonywania w domu. Odsunięte w ten sposób skórki są mniej podatne na nadmierne narastanie na płytkę paznokcia. Regularne odsuwanie skórek drewnianym patyczkiem, bez ich wycinania wpływa bardzo korzystnie na wygląd paznokci. Można dodatkowo moczyć je w mieszance podgrzanej oliwy z oliwek i cytryny – to dodatkowo zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórki oraz paznokcie! Wystarczy podgrzać delikatnie taką ilość oliwy, by móc zanurzyć w niej paznokcie, a gdy jest już ciepła, dodać kilkanaście kropel soku z cytryny. 15 minut w takiej kąpieli, regularnie stosowane, przywraca paznokciom piękny połysk i zdrowie!

Kontynuując temat naturalnych metod na polepszenie kondycji paznokci, warto wspomnieć o manicure japońskim. Zabieg zaczyna się tak samo jak manicure biologiczny, czyli delikatnie spiłowuje się paznokcie nadając im pożądany kształt i odsuwa skórki przy użyciu drewnianego patyczka. Następnie zamiast lakieru, w płytkę paznokcia wciera się polerką specjalną pastę z krzemionką, która odżywia i wzmacnia paznokcie. Ponadto, zawiera ona witaminy A, E, pyłek pszczeli i szereg mikroelementów, które powodują regenerację płytki.

Manicure japoński

Mój kciuk w trakcie wykonywania manicure japońskiego 🙂

Następnie nabłyszcza się je talkiem. Można zabieg wykonywać w domu, jednak akcesoria są bardzo drogie (cena ok 200 zł), więc lepiej udać się na taki zabieg do gabinetu (ok. 35 zł). Po ok. 2 tygodniach należy uzupełnić krzemionkę i talk, by paznokcie były w pełni chronione.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Przede wszystkim dla osób z kruchymi, łamliwymi, suchymi paznokciami, które trudno zapuścić. Pomaga zabezpieczyć płytkę  paznokcia przed uszkodzeniami i wilgocią.Nadaje też przepiękny, lustrzany połysk. Niestety, nie maluje się po tym manicure paznokci, gdyż lakier nie utrzymuje się na tak wypolerowanej i zabezpieczonej płytce. Coś za coś.

Bardzo przyjemnym i dobroczynnym zabiegiem jest też parafina na dłonie. Ja ostatnio miałam w gabinecie robiony manicure japoński, a po nim właśnie parafinę.

Parafiniarka

Zabieg polega na zanurzeniu dłoni w rozpuszczonej parafinie, ale nie gorącej, i wyciągnięciu z kąpieli. Parafina momentalnie zastyga (jak wosk w świeczce) i tworzy na rękach taką woskową rękawicę.

Parafina

Następnie zawija się dłonie w folię spożywczą i wkłada w specjalne rękawice. Odczekuje się jakieś 15 minut. Po zabiegu ręce są gładkie, jędrne i miękkie! Parafina natłuszcza i wiąże wilgoć w głębszych warstwach naskórka, więc pośrednio nawilża.

Aby przedłużyć trwałość lakieru, musimy bardzo uważać, by nie moczyć rąk zbyt długo, oraz by nie wykonywać prac, które mogą zedrzeć lakier z paznokci (np praca w ogródku).  To są oczywiste sprawy. Czy istnieje jednak możliwość, by nie musieć się tak pilnować, a nasz lakier był trwały? Tak!

Zapewni nam to manicure hybrydowy. Słowo „hybryda” oznacza mieszankę cech dwóch różnych elementów. W przypadku manicure, jest to połączenie manicure tradycyjnego i żelowego. Na płytkę paznokcia nakłada się lakierożel, który utwardza się pod lampą UV.

Lakierożele

Lakierożele

Jest to cieniutka warstwa, nie przedłuża się tez płytki paznokcia, jak ma to miejsce w przypadku tipsów. Zaleca się usunięcie skórek 2-3 dni przed nałożeniem lakierożelu, ponieważ naruszone skórki mogą bardzo piec podczas utwardzania lakieru pod lampą UV. Po wysuszeniu lakieru, pokrywa się go specjalnym preparatem „top coat”, który nadaje dodatkowy połysk.

Lakierożele występują w różnych kolorach, można wybrać najbardziej odpowiedni 🙂 Można także zdecydować się na french. To rozwiązanie jest idealne przed wakacjami, ważnymi uroczystościami – wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że nasz manicure przetrwa długi czas w niezmiennie dobrej formie. Na 2 tygodnie mamy spokój z malowaniem paznokci 🙂

Plusy:

  • duża trwałość (do 2 tygodni w idealnym stanie),
  • duży wybór kolorów,
  • wygoda,
  • piękny, intensywny kolor i estetycznie wyglądające dłonie,
  • zabezpieczenie płytki paznokcia przed złamaniem

Minusy:

  • po 2 tygodniach trzeba ściągać lakierożel, najlepiej w gabinecie, bo wymaga to specjalnych preparatów,
  • troszkę niszczy płytkę paznokcia, bo przed nałożeniem lakierożelu musi ona być zmatowiona (mniej jak przy tipsach),
  • do chwili ściągnięcia mamy ten sam kolor paznokci, co troszkę narzuca stylizację 🙂

Lakiery OPI - wzornik

Ufff… troszkę tego jest! Mam nadzieję, że dobrnęliście do końca! Dziękuję za uwagę! Jesteście zainteresowani rozwinięciem tematu w artykule o domowej pielęgnacji dłoni? Dajcie znać!

Jaki manicure Wy preferujecie? Jakie kolorki na paznokciach lubicie najbardziej?
Przydatny wpis? Niech inni się o nim dowiedzą! :)
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone

Nagrody za komentarze na Wizaż Online!

co ty o tym myślisz?

Napisz swój komentarz! :)