Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie rzęs 1:1 – ten z pozoru prosty, nieinwazyjny zabieg, wywołuje spore emocje!

Większość kobiet, które stosowały tę metodę, ma na jej temat opinię, która zazwyczaj jest dość skrajna – albo są w niej zakochane, albo jej nienawidzą. Dlaczego?

Na czym polega przedłużanie rzęs 1:1Przedłużanie rzęs metodą 1:1, jak sama nazwa wskazuje, polega na przyklejaniu do każdej pojedynczej, naturalnej, wcześniej odseparowanej rzęsy, jej sztucznego odpowiednika (bądź naturalnego, z norki). Używa się w tym celu specjalnego kleju i precyzyjnych, cieniutkich szczypczyków. Na czym polega przedłużanie rzęs 1:1Jest to zabieg przeznaczony dla osób, których naturalne rzęsy są dość krótkie, rzadkie, bądź proste. Wiele kobiet decyduje się na ten zabieg ze względu na zbliżającą się ważną okoliczność, np. ślub, studniówka, czy sylwester.

Przedłużone rzęsy utrzymują się na oku około 6 tygodni, jednak należy pamiętać, że jest to czas obejmujący wypadnięcie ostatniej doklejonej rzęsy. Dlatego uzupełnianie powinno być wykonywane co ok. 3 tygodnie.

Jak wygląda zabieg przedłużanie rzęs 1:1?Zabieg trwa dość długo, bo ok. 1,5 – 3 godzin. Oczywiście jest uzależniony od gęstości naszych naturalnych rzęs i będzie trwał znacznie krócej u Pani z rzęsami rzadkimi. Przed zabiegiem dobrze jest wykonać 1-2  dni wcześniej  hennę, ponieważ sztuczne rzęsy dokleja się z zachowaniem 1 mm odstępu od skóry. Aby zniwelować różnicę w kolorze, barwi się naturalne rzęsy na czarno. Drugim plusem henny jest to, że nie trzeba wówczas malować również rzęs dolnych, dzięki czemu oszczędzamy cenne minuty o poranku 🙂

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 wykonuje się w pozycji leżącej (niektóre kobiety ucinają sobie wówczas drzemkę), dobrze jest nie rozpoczynać zabiegu czując głód, bo jednak zabieg trwa dość długo.

Rzęs w dniu zabiegu najlepiej w ogóle nie malować, ponieważ demakijaż może niepotrzebnie je osłabić i natłuścić. Rzęsy muszą zostać w pełni odtłuszczone specjalnym preparatem (by klej lepiej zadziałał).

Dolne rzęsy są zabezpieczane, by nie plątały się z górnymi, przy użyciu płatków kolagenowych. Mają one właściwości nawilżające, liftingujące i odżywiające, więc w trakcie zabiegu obszar wokół oczu jest dodatkowo pielęgnowany.

Jeśli dana osoba ma delikatne, cienkie rzęsy, często dobiera się włosie norki, ponieważ jest znacznie lżejsze i delikatniejsze. Dokleja się je wówczas metodą 2:1 (2 sztuczne rzęsy i jedna naturalna).

Rodzaje rzęs -  przedłużanie 1:1Rzęsy z norki – to produkt naturalny, pozyskiwany z włosia norki. Charakteryzują się stałą grubością i różna długością. Dają naturalniejszy efekt i dłużej „się noszą”. Przez to, że nie są idealnie tej samej długości, świetnie imitują rzęsy naturalne. Niestety nie ma możliwości uzyskania efektu miękkich rzęs, nawet w przypadku włosia norki, ponieważ ta charakterystyczna sztywność wynika z użycia kleju. Mogą uczulać, bo są produktem pochodzenia zwierzęcego.

Rodzaje rzęs przedłużanie 1:1Można je malować (choć nie trzeba) – używa się do tego specjalnych tuszy na bazie wody. Firmy produkujące rzęsy, mają w ofercie specjalne mascary, które dzięki specjalnie wyprofilowanej szczoteczce i odpowiedniemu składowi tuszu, dodatkowo utrwalają klej i przedłużają trwałość sztucznych rzęs.

Rzęsy jedwabne -mają różną grubość i długość, oraz stopień podkręcenia. Mają większy połysk niż rzęsy syntetyczne. Mogą uczulać. Mają też tendencję do plątania się między sobą, ponieważ są dość sztywne, a że nie opierają się o powiekę (1 mm odległości), to pod własnym ciężarem się wykręcają w różne strony. Wystarczy je przeczesać, by się ułożyły, ale często o poranku wyglądają zabawnie 🙂

Rodzaje rzęs przedłużanie 1:1

Długości sztucznych rzęs

Rzęsy syntetyczne – tak jak rzęsy jedwabne, występują w różnych opcjach grubości, długości i podkręcenia. Tak samo, jak jedwabne, lubią się plątać i są od nich mniej elastyczne.  Jako jedyne są w pełni nieuczulające.

Przedłużanei rzęs 1:1 - przeciwwskazaniaGłównym przeciwwskazaniem są bardzo wrażliwe oczy. Mogą one być drażnione zarówno przez klej, jak i same rzęsy, które są dość sztywne. Dlatego tego zabiegu raczej nie poleca się alergikom. Zdarza się jednak, że kobiety nawet z alergiami wolą dokleić sztuczne rzęsy (o ile nie są uczulone na klej), niż codziennie przechodzić gehennę po pomalowaniu rzęs tuszem, bo nie trafiły jeszcze na taki, który by ich nie uczulał. Wówczas rzęsy 1:1 są dla nich prawdziwym wybawieniem. Zabiegu nie wykonuje się, jeśli występują stany zapalne oka, zapalenie spojówek, przerwanie ciągłości skóry w okolicy oka.

Jeśli dana kobieta lubi się mocno malować na co dzień, zwłaszcza gdy nakłada wodoodporne kosmetyki przy linii rzęs, przedłużanie ich na dłuższą metę nie sprawdza się. Wodoodporne kosmetyki bowiem, zmywa się preparatami na bazie oleju, a niestety tłuste preparaty skracają żywotność kleju, na którym przymocowane są rzęsy. Dlatego na czas noszenia sztucznych rzęs najlepiej zrezygnować z mocnego makijażu.

Ostatnim przeciwwskazaniem, które często jest pomijane, a jest równie ważne, co pozostałe, są słabe naturalne rzęsy. Niestety, nie ma się co czarować – często mogą one wypadać wraz ze sztucznymi rzęsami, więc jeśli mamy z natury słabe cebulki, lepiej stosować naturalne metody (np. olejek rycynowy), by je wzmocnić, niż dodatkowo osłabiać je zabiegiem.

Pielęgnacja rzęs przedłużanych 1:1Po nałożeniu sztucznych rzęs należy unikać pocierania oka, używania tłustych produktów, które mogą osłabić klej. Trzeba uważać podczas snu, ponieważ sztuczne rzęsy są dość sztywne, i gwałtowne ruchy głowa mogą spowodować ich wypadanie (wraz z naturalnymi).

Można chodzić na basen, do sauny, w zasadzie życie ze sztucznymi rzęsami nie narzuca dużych ograniczeń, oprócz wspomnianego unikania tłustych produktów (również kremów) w okolicy oka.

Metoda ta wyraźnie ułatwia życie kobietom, które cenią swój czas, a chcą mieć codziennie pięknie podkreślone oko, jednak u osób ze słabymi rzęsami naturalnymi, metoda ta może przynieść więcej szkód, niż pożytku.

Dlatego trzeba to gruntownie przemyśleć, nim się zdecydujemy. Ja osobiście wciąż się waham, raz mam ochotę na takie przedłużenie, choćby na próbę, a raz boję się, że moje naturalne rzęsy na tym ucierpią. Jeśli się na takie przedłużanie zdecyduję, na pewno dam Wam znać i wrzucę tutaj zdjęcia „przed” i „po”! 😀

 •••

 W artykule podałam Wam wszelkie informacje, potrzebne, by świadomie podjąć decyzję, co do takiego zabiegu.

Dajcie znać, czy miałyście z nim styczność, czy przedłużałyście tak rzęsy? Jakie były Wasze odczucia?

Polecacie ten zabieg, czy raczej odradzacie? Zapraszam do dyskusji! 🙂

Przydatny wpis? Niech inni się o nim dowiedzą! :)
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone

Nagrody za komentarze na Wizaż Online!

co ty o tym myślisz?

Napisz swój komentarz! :)