Lista wpisów:

Twarz

Pielęgnacja twarzy w pigułce – czyli jakie kosmetyki będą dla Ciebie odpowiednie.

Odśwież skórę na wiosnę!

Odśwież skórę na wiosnę!

Kolejny tydzień minął bardzo szybko i przyszedł czas na nową publikację z serii „Kosmetyka bez ściemy”!

Dzisiaj wraz z Panią kosmetolog Anną Dymkowską, przyjrzymy się bliżej tematowi odświeżania i rewitalizacji skóry na wiosnę.

Poruszymy temat zarówno domowych, jak i gabinetowych metod na pobudzenie skóry do odnowy po zimie, więc na pewno każda z Was znajdzie tutaj coś dla siebie!

Kwas glikolowy + konkurs na wiosenny wierszyk

Kwas glikolowy + konkurs na wiosenny wierszyk

W dzisiejszym „odcinku” naszej serii „Kosmetyka bez ściemy”, przyjrzymy się bliżej tematowi złuszczania skóry kwasem glikolowym. Jak zwykle, nadzór merytoryczny nad tekstem sprawuje Pani kosmetolog Anna Dymkowska.

Jak już wspominałam tydzień temu, w artykule o gabinetowym oczyszczaniu skóry, glikol to najmocniejszy ze stosowanych w kosmetyce kwasów.

Nim przejdziemy do szczegółowego opisu zabiegu, poznajmy ten kwas troszkę bliżej.

Metody oczyszczania skóry w gabinecie kosmetycznym

Metody oczyszczania skóry w gabinecie kosmetycznym

Zapraszam Was na obiecany artykuł o gabinetowym oczyszczaniu skóry! To kolejny odcinek serii „Kosmetyka bez ściemy”. Konsultację merytoryczną przeprowadziła Pani Anna Dymkowska, kosmetolog ze Studio Piękna w Krakowie.

Dzisiaj zajmiemy się tematem oczyszczania skóry w gabinecie, od strony teoretycznej. W kolejnych artykułach poruszymy bardziej szczegółowo temat wybranych zabiegów.

Na czym więc polega kosmetyczne oczyszczanie skóry?

Jaka jest skuteczność takiego oczyszczania?

I najważniejsze – czy każdy może poddać się tego typu zabiegowi?

Na te i inne pytania odpowie Wam poniższy artykuł. Zapraszam do lektury!

Pielęgnacja skóry w zimie

Pielęgnacja skóry w zimie

Dzisiaj, wedle wcześniejszych zapowiedzi, otwieramy cykl artykułów poświęconych tematyce szeroko pojętej kosmetyki. Tak, jak wspominałam, konsultację ekspercką zapewnia Studio Piękna w Krakowie. Na „pierwszy ogień”, postanowiliśmy wziąć temat pielęgnacji skóry w zimie.

Jak wiadomo, typ kremu pielęgnacyjnego powinniśmy dobierać do rodzaju naszej cery, jednak równie ważnym czynnikiem, który należy uwzględnić jest pora roku i temperatura na zewnątrz. Zima to czas, w którym nasza skóra wymaga szczególnej opieki. Zimno i duże różnice temperatur mogą podrażnić naszą cerę, wysuszyć ją, a w przypadku cer naczynkowych powodują większe przekrwienie, co może prowadzić do stałego uszkodzenia ścianek naczyń krwionośnych.

Jak temu zapobiegać?

Czy są sposoby, by nasza skóra również w zimie wyglądała zdrowo i promiennie?

Na te i inne pytania odpowie nam Pani Anna Dymkowska – dyplomowany kosmetolog z gabinetu Studio Piękna w Krakowie.