e-wizaż: Pilotażowy artykuł

e-wizaż: Pilotażowy artykuł

 Jakiś czas temu pisałam w komentarzach, że planuję zacząć malować moje Czytelniczki! 😀 Otóż, nastąpił moment, w którym chciałabym dać tym słowom szanse na spełnienie!

Pomyślałam sobie, że ograniczenia terytorialne są bardzo uciążliwe, jednak można je obejść. W końcu oprócz wizażu zajmuję się też fotografią, grafiką i rysunkiem, więc stworzenie wirtualnego makijażu leży w mojej mocy 🙂  Jak pomyślałam, tak też zrobiłam, a czas jest odpowiedni, bo mamy sezon ślubny!

Poniżej przedstawiam Wam pierwszy artykuł z serii, którą chcę wprowadzić.

Kamila przesłała do mnie swoje zdjęcie z prośbą o poradę w zakresie makijażu. Oto treść maila od Kamili:

 

Droga Miss! Bardzo proszę o poradę jak mam się malować. Bez makijażu czuję się blada, jednak nie umiem dobrać kolorów, które sprawią, że będę wyglądała dobrze. Moim problemem jest smutny kształt oka. Czy da się z tym coś zrobić i skorygować to przy pomocy makijażu? Będę bardzo wdzięczna za poradę! Pozdrawiam, Kamila.

 

Kamilo! Zdjęcie, które przesłałaś pokazuje, że masz delikatne rysy, ciemnozielone oczy, a Twoje włosy mają ciepły, bursztynowy odcień. Aby makijaż korespondował z Twoją urodą, proponuję użycie ciepłych cieni, w odcieniach przygaszonej żółci, pomarańczy i brązu. Minimalna ilość czerni w zewnętrznym kąciku oka podkreśli linię rzęs.

przed po

  1. Zacznij od pokrycia całej powieki jasnym, kremowym cieniem, a następnie zewnętrzny kącik i środek powieki pokryj zgaszonym, pomarańczowym cieniem.
  2. Zagłębienie powieki oraz zewnętrzną linię rzęs podkreśl matowym, ciemnym brązem.
  3. Pod łukiem brwiowym rozetrzyj pomarańcz przy użyciu żółtego, zgaszonego cienia.
  4. Odrobinę matowej czerni nałóż w zewnętrznym kąciku oka (może to być cień, bądź eyeliner). To samo zrób z dolna powieką, zwróć jednak uwagę, by cień znalzal się tylko w ¼ długości dolnej powieki.
  5. Całość czerni na dolnej powiece dokładnie rozetrzyj przy użyciu matowego, jasnego brązu.
  6. Wewnętrzny kącik oka i łuk brwiowy rozświetl przy użyciu matowej kości słoniowej. Wytuszuj rzęsy.
  7. Usta pomaluj pomadką w koralowym kolorze. Policzki muśnij brzoskwiniowym różem.
  8. Gotowe!

 

 Na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, by cieniowanie szło skośnie do góry, jeśli za mocno podkreślisz dolną powiekę i nie rozetrzesz cienia, obciążysz oko.

Jeśli cieniowanie górnej powieki będzie z nisko wyprowadzone, oko będzie smutne. Korekcja oka w Twoim przypadku polega na rozświetleniu wewnętrznej połowy dolnej powieki oraz środka łuku brwiowego. Zewnętrzna część łuku brwiowego powinna zostać neutralna, bądź przyciemniona, dolna powieka zaś w zewnętrznej połowie musi być przydymiona, ponieważ wówczas nie podkreślasz opadającego kącika oka.

Obrazują to poniższe zdjęcia:

przed-po-trial

Używaj kosmetyków w ciepłych tonacjach, raczej przygaszonych. Jeśli podczas opalania na skórze wychodzą Ci złociste piegi, podkreślaj je! To dodaje uroku! Podkreślaj usta, ponieważ mają piękny, pełny kształt!

Powodzenia!

Przydatny wpis? Niech inni się o nim dowiedzą! :)
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone

Nagrody za komentarze na Wizaż Online!

co ty o tym myślisz?

Napisz swój komentarz! :)