Makijaż „Cinamonium” – krok po kroku

Makijaż „Cinamonium” – krok po kroku

Święta – czas odpoczynku i spotkań z bliskimi. Wywołują one w nas bardzo wiele skojarzeń.
A gdyby tak zainspirować się nimi i stworzyć makijaż, który obrazuje zarówno ciepło świąt, jaki i ich wystawność?
Moja propozycja skupia się na kolorystyce cynamonu, którego zapach od zawsze kojarzy mi się ze Świętami. Dodałam do niego odrobinę złota symbolizującego miód. Chciałam ten sposób zaakcentować bogactwo doznań, jakie niesie za sobą Boże Narodzenie.

 

 

Makijaż, który Wam dzisiaj prezentuję nazwałam Cinamonium.
Jest on inspirowany świątecznym zapachem miodu i cynamonu. Można go z powodzeniem „przyodziać” na wigilijne spotkanie z bliskimi 🙂

 

Makijaż został wykonany specjalnie dla strony Wizaż.pl.

TUTAJ znajdziecie publikację na wizaż.pl

 

 

1. Po przetarciu twarzy tonikiem i nałożeniu odpowiedniego kremu, pokrywam twarz podkładem. Używam w tym celu pędzla „koci język” oraz fluidu Max Factor Xperience nr 55
2. Aby utrwalić podkład muskam twarz pudrem w kamieniu. Używam pudru Max Factor Creme Puff, nr 13. Nakładam go dużym pędzlem. Dzięki temu nie powstaną nieestetyczne plamy na skórze.
3. Aby cienie dłużej utrzymywały się na oczach, pokrywam powieki dowolną bazą pod cienie.
4. Środek górnej powieki, aż do jej załamania pokrywam jasnym, złotym cieniem – Max Factor Colour Perfection nr 425.
5. Po bokach jasnego koloru, nakładam ciemniejszy cień, z tej samej palety. Ma on kolor wcześniej wspomnianego cynamonu. Dokładnie pokrywam zewnętrzny kącik ruchomej powieki, oraz jej załamanie.
6. W wewnętrznym kąciku oka aplikuję precyzyjnym pędzelkiem wcześniej używany jasny cień. To rozświetla oko i wizualnie je „otwiera”.
7. Na górnej powiece, wzdłuż linii rzęs, rysuję precyzyjną brązową kreskę. W zewnętrznym kąciku oka wyciągam ją ku górze, kończąc ostrym szpicem. Tworzy to efekt „kocich oczu”. Następnie przedłużam kreskę na dolną powiekę, do połowy jej długości.
8. Wewnętrzny kącik oka również pokrywam brązową kredką, zwracając uwagę, by kreska nie była w tym miejscu zbyt gruba.
9. Łuk brwiowy pokrywam jasnym perłowym cieniem. To „podnosi” wizualnie nasze brwi, a oczy stają się pełne blasku i powabu.
10. Kredką w kolorze kości słoniowej maluję „linię wody” na dolnej powiece. Dzięki temu oczy stają się jaśniejsze i większe.
11. Podkręcam rzęsy zalotką.
12. Precyzyjnym pędzelkiem i specjalnym woskiem podkreślam kształt brwi. Jest to etap często pomijany podczas wykonywania makijażu, a pełni on tutaj bardzo ważną rolę. To dlatego, że brwi są oprawą oczu i dobrze uwydatniony ich kształt, pięknie podkreśla nasze oczy.
13. Dokładnie tuszuję rzęsy. Dzisiejszy makijaż jest w ciepłych, delikatnych barwach, dlatego zarówno brwi, jaki i rzęsy muszą być mocno podkreślone. Doskonale sprawdza się do tego tusz Max Factor Experience. Myślę, że jest on godnym następcą tuszu Masterpiece MAX.
14.  Nakładam róż na policzki oraz skronie. Dzięki takiemu subtelnemu konturowaniu nasza twarz wizualnie wysmukli się i nabierze zdrowego kolorytu.
15. Czas na usta – w naszym makijażu to one będą „gwoździem programu”. Mają być soczyste, wyraziste i pociągające. Ja podkreślam je rudo-czerwoną szminką Max Factor, nr 07.
16. Na koniec, aby wizualnie powiększyć usta i nadać im kuszący połysk, nakładam na szminkę błyszczyk Max Factor w soczystym pomarańczowym kolorze – nr 10.

☑ Poniżej pełna lista kosmetyków, których użyłam:
➠ TWARZ
◦ podkład Max Factor Xperience, nr 55
◦ puder w kamieniu Max Factor Creme Puff, nr 13
➠ OCZY
◦ paletka cieni Max Factor Colour Perfection, nr 425
◦ baza pod cienie INGLOT
◦ brązowa kredka do oczu Max Factor
◦ perłowy cień INGLOT nr 394
◦ tusz do rzęs Max Factor Xperience Volumising Mascara
➠ USTA
◦ szminka Max Factor Xperience Sheer Gloss Balm, nr 07
◦ błyszczyk Max Factor Max Effect, nr 10
➠ POLICZKI
◦ róż Vital Radiance, nr 08 (mocha)

♬ Muzyka: Owl City „The Christmas Song”

☆ ★ Miłego oglądania ★ ☆

[photosmash id=28]
Przydatny wpis? Niech inni się o nim dowiedzą! :)
Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone

Nagrody za komentarze na Wizaż Online!

co ty o tym myślisz?

Napisz swój komentarz! :)